top of page

Za nami kolejna akcja krwiodawstwa

Po raz trzeci w tym roku Związek Zawodowy "Solidarność" Funkcjonariuszy i Pracowników Policji zorganizował otwartą akcję krwiodawstwa przy Komendzie Powiatowej Policji w Stargardzie. Nad prawidłowym przebiegiem akcji i bezpieczeństwem krwiodawców czuwali Przewodniczący Policyjnej Solidarności, Aleksander Krzywniak oraz jeden z członków związku, Piotr Bojarski.


Tym razem krew można było oddać w budynku komendy, gdzie RCKiK Szczecin przygotowało pomieszczenie na tą okazję. Jak zwykle dotychczasowi dawcy nie zawiedli organizatorów. Dodatkowo mile swoją obecnością zaskoczyli nowi zainteresowani, którzy po raz pierwszy zdecydowali się na tak ważny krok. Policjanci oraz mieszkańcy powiatu stargardzkiego chętnie podzielili się najcenniejszym darem życia- własną krwią. Osoby zainteresowane mogły zobaczyć od środka jak funkcjonuje jednostka policji, a niektórzy idąc za ciosem złożyli podania o przyjęcie do służby.


Akcje tego typu mają za zadanie nie tylko pozyskanie jak największej ilości krwi, która jest drogocennym lekiem i niczym nie można jej zastąpić, ale również propagowanie idei honorowego krwiodawstwa, zwiększenie świadomości społecznej i pozyskiwania nowych krwiodawców. Zachęcamy wszystkich do oddawania krwi. Można w ten sposób uratować komuś życie. To nic nie kosztuje. Łącznie oddano 14,400 litrów krwi.


Serdeczne podziękowania dla krwiodawców za tak liczne przybycie, dla Piotra Bojarskiego za pomoc w przeprowadzeniu akcji , dla Komendanta insp. Sławomira Bobera za wsparcie inicjatywy, pracowników RCKiK Szczecin oraz wszystkich ludzi dobrej woli, którzy byli obecni na miejscu,


W tym roku krew będzie można oddać przy KPP Stargard, jeszcze dwa razy:

Najbliższy termin, czwartek 07.09.2023r. w godzinach 9:00 - 13:00

( Za oddanie krwi lub jej składników w dalszym ciągu przysługują 2 dni wolnego )


Ostatni termin: 16.11.2023r


Łączy nas krew, podziel się bezcennym darem !!!
Comentários


bottom of page