top of page

Przewodnik psa służbowego

Zastępca Przewodniczącego NSZZ "Solidarność" Funkcjonariuszy i Pracowników Policji Regionu Pomorze Zachodnie, mł.asp. Zdzisław Kalinowski na co dzień pełni służbę w KPP Choszczno na stanowisku Przewodnika Psa Służbowego. Policjant łączy trud pracy na rzecz lepszych warunków służby, jednocześnie sam pełniąc aktywnie służbę.


Przewodnik psa służbowego mł.asp. Zdzisław Kalinowski oraz jego czworonożny przyjaciel- Magister mają na swoim koncie już kolejny sukces. Tym razem w powiecie wałeckim dotarli do nietrzeźwego kierującego, który oddalił się z miejsca zdarzenia.


Do zdarzenia doszło w minioną sobotę na odcinku drogi powiatowej w powiecie wałeckim. Kierujący samochodem marki Opel na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem po czym zjechał z drogi, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia przed przybyciem patrolu Policji.

Na miejsce skierowano przewodnika mł.asp. Zdzisława Kalinowskiego z psem tropiącym - Magistrem. Pies nawąchał fotel kierowcy i po krótkiej chwili podjął pracę węchową kierując się w stronę pobliskiego lasu. Po przejściu około 500 metrów dokładnie wskazał miejsce gdzie w zagłębieniu ziemi ukrywał się poszukiwany mężczyzna.

Mężczyzna został zatrzymany i przekazany policjantom Komendy Powiatowej w Wałczu.źródło: KPP Choszczno / https://www.facebook.com/profile.php?id=100064847380842

Comments


bottom of page