top of page

Funkcjonariusze oddali krew !

W dniu dzisiejszym w Komendzie Powiatowej Policji w Stargardzie mieliliśmy okazję gościć Ekipę z Regionalnego Centrum Krwiodastwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie. Przed budynkiem komendy stanął Krwiobus.


Krwiobusy to potoczna nazwa mobilnych punktów poboru krwi. Są to autobusy ze specjalistycznym wyposażeniem, które pozwala przeprowadzać akcje krwiodawstwa w miejscowościach leżących daleko zarówno od Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa jak i ich oddziałów terenowych. Funkcjonariusze oraz wszystkie osoby chętne miały możliwość podzielić się bezcennym darem jakim jest krew.


Ponad połowa Polaków uważa, że krew można wyprodukować w laboratorium. Jest to jeden z najczęściej powielanych stereotypów na temat krwiodawstwa. Krwi ani żadnych produktów krwiopodobnych nie da się uzyskać sztucznie. Jedyną jej fabryką jest ludzki organizm.


Do mobilnego punktu poboru krwi zgłosiły się 22 osoby. Łącznie zebrano 6,3 litra krwi pełnej.

Organizatorem szlachetnej akcji był mł.asp. Aleksander Krzywniak - Przewodniczący NSZZ "Solidarność" Funkcjonariuszy i Pracowników Policji Region Pomorze Zachodnie, funkcjonariusz na co dzień służący w Stargardzkiej Komendzie.


Dziękujemy z całego serca za przyłączenie do szczytnego celu "Łączy nas krew, która ratuje życie, bo tętni w nas dobro." Zapraszamy ponownie do wspólnej akcji krwiodastwa przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie w następujących terminach:


23.03.2023 22.06.2023 07.09.2023 16.11.2023Comments


bottom of page